Topçu Evi

2020 yılında yaşadığımız pandemi süreci bir çok alanda etkili olduğu gibi çalışma koşullarını da derinden etkiledi. Evden ve esnek çalışma saatlerinin başlaması ile ev içerisinde kurgulanmış özerk çalışma alanlarının gerekliliği gözler önüne serildi. Yatak odaları artık sadece uyuma fonksiyonuna değil, çalışma, hazırlanma, rahatlama gibi daha uzun saatler geçirilebilecek aktivitelere yer verecek şekilde tasarlanmaya başlandı. 

2 çocuklu Topçu çifti için de, kendi özel alanlarında rahatsız edilmeden çalışabilecekleri bir alana ihtiyaç vardı. Böylece yatak odasında boy dolap, dresuar ve komidin modüllerinin birbirinden bağımsız duracağı bir senaryo yerine devamlılık sağlayan modüler bir mobilya tasarımı yapmayı tercih ettim. 

Kapı girişinde dekoratif bir raf sistemi ile başlayan derin gardolap modülü, yatak başına geçildiğinde 35 cm derinliğe inerek hem komidin hem depolama ihtiyacını gideriyor. Yatak başı için tercih ettiğimiz çıtalama sistemi ve yeşil renk ile vurgu noktası yaratarak gözü dolaplardan uzaklaştırmış oluyoruz.  L çekmece modülü çalışma masası ve boy kitaplık ile birleşerek keyifli bir çalışma alanı yaratıyor. 

Odanın karşı tarafında ise kolon girintilerinden faydalanarak yerleştirdiğim boy dolap ve çekmeceli makyaj masası ile her alan kendi içerisinde çok fonksiyonlu özellikler taşırken, keyifli vakit geçirilebilecek, mobilyalar ile boğucu hissettirmeyen bir atmosfer ortaya çıktı.

Tasarım Alanı: 3D Görselleştirme |   Lokasyon: İzmir / Örnekköy  |   Proje Tarihi: 2020