Ezgi Burulday 1994 yılında İzmir’de doğdu.

Çocukluğunu ailesinin reklam ajansında geçiren Ezgi, ajansın maskotu olmakla kalmayıp tasarımın gerekliliklerini erken yaşta gözlemleme fırsatı edindi. Hayatını müzik ve tasarım olarak ikiye ayırarak eğitim dönemlerinde sayısız okul gösterisinde ve resim yarışmalarında yer aldı. Yaratıcılığın sonsuzluğunu ve heyecanını hayatı boyunca deneyimlemeye devam etmek istediği için Güzel Sanatlar Fakültesi yetenek sınavları ve lisans yerleştirme sınavlarına aynı dönemde hazırlanarak; İzmir Ekonomi Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nü burslu kazandı. 

Eğitimine devam ederken Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nde yandal yaptı. DATUMM Dokümantasyon ve Arşivleme Türkiye’de Modern Mobilya sergisinde çalışma fırsatı edindi; 2015 yılında Modeko İzmir Mobilya Fuarı’nda aldıkları ders kapsamında çalışma arkadaşı ile tasarladıkları mobilya sergilendi. Bir dönem boyunca stüdyoda yat tasarımı dersleri gördü; Okulun son senesinde hep hayalini kurduğu İtalya; Politecnico di Milano Üniversitesi’nde Erasmus yaparak; mimari ve sanatın gözbebeği olan ülkeyi dolaşma şansı edinirken İtalyanca’sını ve insan ilişkilerini geliştirdi. 

Bitirme tezini, aldığı eğitimleri harmanlayarak Mağaza İç Mekanlarında Kurumsal Kimlik Başlığı altında kaleme aldı. 2017 yılında her iki bölümden de Yüksek Şeref Öğrencisi olarak mezun oldu.

Okul süresince sektörü Dorya Home, Tarkan Önal Design ve Trio Mimarlık gibi İzmir’in önemli firmalarında yaptığı stajlarla tanıyan Ezgi; mezun olduktan sonra farklı firmalarda İç Mimar ve Marka Yöneticisi olarak çalışarak önemli projelere imza attı. Bu süreç içerisinde Anadolu Üniversitesi’nde Marka İletişimi Eğitimi’ni tamamladı. Halen Yüksek Lisans arayışına devam etmektedir.

Tasarımın sonsuzluğunu herkese ulaşılabilir kılmak adına çıktığı yolda kendisini Tasarımcı Tohumu olarak tanımlayarak; 2020 yılında yaratıcılığın ve detayın gücüne olan inancını Dream Studio olarak markalaştırdı. İç Mimarlık, Görsel İletişim ve Marka Yönetimi, Mobilya Tasarımı ve Danışmanlık hizmetleri sunan stüdyo hayal ve ihtiyaçlarınızı karşılayan estetik ve fonksiyonel tasarımlarla sizi memnun etmeyi amaçlıyor.