Özsu Balık Kurumsal Ofis

Alsancak limanda yer alan, muhteşem bir manzaraya sahip 2 katlı bu ofis, müşterilerimizin kurumsal kimlikleri, çalışan demografisi ve müşteri portföyü göz önüne alınarak tasarlandı. Genç, dinamik ve prestij kelimelerini yol gösterici olarak kabul edip giriş katında daha sportif; yönetici katında ise daha maskülen bir tarza yöneldik. Buna göre her oda kendi içerisinde ayrı detaylara sahipken kullandığımız malzeme, peyzaj ve üretim detayları ile konsept birliği korundu.

Çalışma alanında herkesin manzaranın keyfini çıkartabilmesi için konumlandırılan masalar, çalışana özel kesonları, asma rafları, petek kapama üzeri bar masası ve pencere önü salıncak uygulamaları ile açık ofis gerekliliklerini yerine getirirken keyifli bir çalışma alanı vaad ediyor. Film kaplı cam ile ayırdığımız müdür odasında ise müdür-çalışanlar arası bağ korunurken  manzara kesintisiz devam ediyor. Ofis genelinde yer verdiğimiz açık hat sistemi, masalar ile aynı eksende döşenmiş aydınlatmalar ile endüstriyel bir dürüstlüğe göz kırpıyoruz.

Rahatlama alanlarının da çalışma alanları kadar önemli olduğu bu ofiste, yemek ve oyun alanı için ayrı bir oda hazırladık. Tek parça masa çalışanların birlikte yemek yemesine olanak sağlarken, hazır bar alanı ve televizyon ünitesi çalışanların boş vakitlerinde sosyalleşmelerini kolaylaştırmakta. Oda içerisinde doğramalar ile yarattığımız sigara içme alanının zeminini çimen halı kaplayarak peyzaj çalışmaları gerçekleştirdik.

Toplantı odası ve Yönetici katındaki prestij etkisini daha koyu tonlar, özel tasarlanmış mobilya ve aydınlatma elemanları ile dekoratif duvar uygulamaları ile elde ettik. Duvarlar arasına açılan camlar, gün ışığının dış mekan ile temas halinde olmadığı odalara bile gelmesini sağladı. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun tasarlanan mobilyalar, çalışma ve misafir ağırlama kriterlerini en keyifli olacak şekilde yerine getiriyor.

Tasarım Alanı: Kurumsal |   Lokasyon: İzmir / Alsancak  |   Proje Tarihi: 2021

Tasarımları bana ait olan projenin yüklenici firması Tasaroom’dur.